Hakkımızda

Uzm. Hem. Dilek TELEMECİ İSTENGİR

dilekÇocukluğumdan beri bebek ve çocuk delisi Dilek ben. Her gördüğüm bebeğin yanaklarına yumulan Dilek, hele bir de tombiş ise yanakları değmeyin keyfime. Ondandır belki de çocuk hemşiresi olmam.

Deniz kokusunun ve rüzgarının meşhur olduğu Bandırma da doğdum. Tipik bir terazi burcuyum. Burcumun özelliklerini fazlasıyla taşıdığımı düşünüyorum. Sadece teraziler dengelidir kısmı, laf aramızda benim için çok geçerli değil sanırım 🙂 Eğitim öğretim hayatımı başarı ile tamamladım. Lisansımı İstanbul Üniversitesi, Yüksek Lisansımı Marmara Üniversitesi’ nde bitirmiş Uzman Hemşireyim. Çocukların eğitimine fazlasıyla önem verdiğim için Girne Amerikan Üniveristesi’ nde Pedagojik Formasyon eğitimimi aldım. Hemşirelik mesleğim boyunca yenidoğan ve çocuk hemşireliğini severek yaptım. Üniversite hastanesinde 5 yıl Çocuk Kliniği sorumlu hemşiresi olarak çalıştım. Aynı zamanda üniversitenin hemşirelik bölümü “Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Dersi” klinik uygulaması eğitmenliğini yürüttüm. Meslek hayatım boyunca ne mutlu ki bir çok ödüle ve başarı sertifikalarına layık görüldüm.

Çocuk ruhlu, neşeli, idealist ve deli doluyum, evliyim ve dünyalar tatlısı bir kız çocuk annesiyim.. Çocukların dilinden anlarım, paylaşmayı ve yazmayı seviyorum. ”İnternet Hemşireleri” nin kurucusuyum. Sizlerle birlikte olmak ve buluşmaktan keyif alacağıma eminim.