Hakkımızda

“İnternet Hemşireleri Kimdir?”

Uzm. Hem. Arzu AKDEMİR

İstanbul Üniversitesi Florence Nightingale Hemşirelik Yüksekokulu’ndan 2006 yılında mezun oldum.İstanbul Üniversitesi Kadın Hastalıkları ve Doğum Hemşireliği bölümünde yüksek lisansımı 2008 yılında tamamladım. Aynı üniversitede doktora eğitimine devam etmekteyim.  Yenidoğan Yoğun Bakım Hemşiresi olarak özel sektörde başladığım  meslek hayatımda Eğitim Hemşiresi, Eğitim Grup Müdürü, Hemşirelik Hizmetleri Müdür Yardımcısı olarak görev yaptım. Meslek hayatım boyunca birçok ulusal ve uluslararası bilimsel çalışmalar yürüttüm, makaleler yazdım, kongre ve seminerlere katıldım. 2009 yılında doğal doğumun en önemli destekçilerinden Dr.Hakan ÇOKER’in Doğuma Hazırlık ve Nefes Çalışmaları Kursuna katıldım ve burada HypnoBirthing ile tanıştım. Türkiye’de ilk defa 2010 yılında İngiltere’den Renee Buchanan tarafından gerçekleştirilen  HypnoBirthing® Practitioners  kursuna katıldım. Sağlık Bakanlığı İlkyardım Eğitimci Eğitimini, Temel Yenidoğan Bakımı Eğitici Eğitimi, Neonatal Resüsitasyon Programı Eğitimci Eğitimi, Anne Dostu Hastane Değerlendirmeci ve Eğitimci Eğitiminlerini aldım.

Bilgi birikimimi paylaşmak, sizlerle buluşmak için buradayım.

Uzm. Hem. Dilek TELEMECİ İSTENGİR

dilekÇocukluğumdan beri bebek ve çocuk delisi Dilek ben. Her gördüğüm bebeğin yanaklarına yumulan Dilek, hele bir de tombiş ise yanakları değmeyin keyfime. Ondandır belki de çocuk hemşiresi olmam.

Deniz kokusunun ve rüzgarının meşhur olduğu Bandırma da doğdum. Tipik bir terazi burcuyum. Burcumun özelliklerini fazlasıyla taşıdığımı düşünüyorum. Sadece teraziler dengelidir kısmı, laf aramızda benim için çok geçerli değil sanırım 🙂 Eğitim öğretim hayatımı başarı ile tamamladım. Lisansımı İstanbul Üniversitesi, Yüksek Lisansımı Marmara Üniversitesi’ nde bitirmiş Uzman Hemşireyim. Çocukların eğitimine fazlasıyla önem verdiğim için Girne Amerikan Üniveristesi’ nde Pedagojik Formasyon eğitimimi aldım. Hemşirelik mesleğim boyunca yenidoğan ve çocuk hemşireliğini severek yaptım. Üniversite hastanesinde 5 yıl Çocuk Kliniği sorumlu hemşiresi olarak çalıştım. Aynı zamanda üniversitenin hemşirelik bölümü “Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Dersi” klinik uygulaması eğitmenliğini yürüttüm. Meslek hayatım boyunca ne mutlu ki bir çok ödüle ve başarı sertifikalarına layık görüldüm.

Çocuk ruhlu, neşeli, idealist ve deli doluyum, evliyim ve dünyalar tatlısı bir kız çocuk annesiyim.. Çocukların dilinden anlarım, paylaşmayı ve yazmayı seviyorum. Kendim gibi olan arkadaşımla birlikte çalışmalar yürütmek üzere ”İnternet Hemşireleri” nin kurucularından biriyim. Sizlerle birlikte olmak ve buluşmaktan keyif alacağıma eminim.